DOM WESELNY LEJLA


    Dom weselny Lejla wykonany jest w wysokim standardzie. Wyposażony jest w profesjonalny system nagłośnienia, oświetlenie, efektów specjalnych, system odtwarzania filmów i wentylacji.

    Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranego nagłośnienia liniowego i wyposażonego stanowiska DJ można organizować także imprezy bez udziału orkiestry, odtwarzając różne rodzaje muzyki o bardzo wysokiej jakości dźwięku (obniżając koszty całej imprezy o wynajęcie orkiestry).

    Profesjonalne oświetlenia i efekty specjalne (ruchome głowy, laser, skaner, stroboskopy) umożliwia organizowanie tradycyjnych imprez ale też bardzo nowoczesnych dyskotek np. na osiemnastce.     

    W czasie organizowanych imprez i przebywania w restauracji będzie panował bardzo komfortowy mikroklimat pomieszczeń. Dom weselny Lejla jest wyposażony w mechaniczną wentylację z rekuperatorem, z nagrzewnicami i chłodnicami. Zastosowanie takiej wentylacji spowoduje wymianę odpowiedniej ilości powietrza w budynku, a świeże powietrze wprowadzone do budynku zostanie poddane obróbce poprzez oczyszczenie, ogrzanie, ochłodzenie, nawilżanie czy osuszanie, co stworzy bardzo komfortowy mikroklimat pomieszczeń (odpowiednia temperatura i jej równomierny rozkład, odpowiednia średnia temperatura przegród budowlanych, odpowiednia wilgotność powietrza i nie za wysoka prędkość przepływu powietrza). Budynki konkurencji na rynku lokalnym nie maja takiej wentylacji, co objawia się złym mikroklimatem pomieszczeń. Większość ma tylko klimatyzację która odpowiada za obniżenie temperatury powietrza, natomiast zastosowana wentylacja działa w ten sposób że zużyte powietrze jest odprowadzane na zewnątrz przez kratki wentylacyjne lub wentylatory wywiewne a świeże powietrze dostaje się do środka przez otwarte okna, drzwi co może powodować przeciągi. W praktyce wygląda to tak że w lecie nie otwiera się okien przy pracującej klimatyzacji aby nie wpuszczać ciepłego powietrza. W lokalu jest chłodno ale powietrze jest zanieczyszczone. Natomiast w zimie uchylenie okien powoduje dostanie się do środka powietrza nawet o temp. –20 0C, co powoduje duży dyskomfort, dlatego okien nie uchyla się odpowiednio długo, dlatego powietrze w lokalu jest zanieczyszczone. Jest to bardzo zauważalne przy imprezach tanecznych gdy ludzie wydzielają duże ilości pary wodnej, dwutlenku węgla i przykrych zapachów.

Ta nasa Bogini - wiele z nami cyni,

bo nam dogodziła - wsyćkich nas sprosiła.

Wódki, chleba dała - tańcować kazała.

A my ją tez za to będziemy sanować,

każdy choć kwartę wódki musi i darować.

- Pieśń weselna z Sędziejowic, XIX w.

(Lud/Kieleckie, Oskar Kolberg)